<br /> <b>Warning</b>: file_put_contents(logs/1568699950-4079-input.txt): failed to open stream: No such file or directory in <b>/home/ersthost/public_html/dev/wordino/api/spin.php</b> on line <b>32</b><br /> ضرورت تجهیز گذرگاه «زرباطیه» داخل آستانه اربعین

Warning: file_put_contents(logs/1568699950-4066-input.txt): failed to open stream: No such file or directory in /home/ersthost/public_html/dev/wordino/api/spin.php on line 32
بوسیله گزارش ایسنا،ویزای عراق از روز دهم شهریورماه (اول ماه محرم) طبق توافق دو کشور ابطال شدهو متاثر از آن، ظرفیت سفر ایرانی ها به عتبات عالیات رو بوسیله تکثیر است. نوبت ایران از زمانی که جمعیت زائران شریک شدن کننده درون مراسم پیاده روی اربعین افزایش یافته به تجهیز گذرگاه های زمینی روی آورده است. در مصالحه هایی با عراق نیز مکرر از کشور همسایه خواسته است نسبت به تجهیز نقاط مرزی با توجه بوسیله حجم تقاضای زائران، اقدام بطی ء.

در فرودین ماه امسالنیز حسین ذوالفقاری ـ کمک امنیتی و انتظامی وزارت کشور ـ در دیدار با کاظم العقابی ـ رییس هیات گذرگاه های رسمی عراق یک بار دیگر کنار تجهیز و سازماندهی گذرگاه ها و مرزهای رسمی و بهبود زیرساخت های دو طرف تاکید و پیشنهادهایی را برای گشایش شرایط مطرح کرد که با موفقت طرفین فراغت شد: کارگروهی تخصصی متشکل از تمام دستگاه های مرتبط با مملکت مرزی میان دو کشور تشکیل و پس از بررسی طولانی موارد و وارسی زیرساخت های موجود، پیشنهادات و نظرات جمع بندی شده و ارائه سیاق حل های ارزان نهایی و ضمن تعیین زمان بندی دقیق در مدت معین اجرا شود.

حال که سفر زائران به عتبات عالیات درون آستانه فرا الحاق اربعین آغاز شده است، فداکار زائران و مدیران کاروان ها در رابطه تلفنی با ایسنا وقوف دادند که تو سرحد «زرباطیه» در خاک عراق (نقطه مقابل مرز مهران در ایران)، با ازدیاد زائران ایرانی، مشکلاتی رخساره نموده که نیازمند اقدام لازم و عاجل است.

به گفته ی آن ها، در مرز مهران برون رفت زائران روان آنجام می شود اما بغرنج داخل مرز مقابل آن است که آماده اجابت این حجم از زائر ازاله. چراکه مُهر ورود داخل گذرنامه ها با تعلل ثبت می شود و تعداد نیروهای مرزبانی به عرض کفایت و جوابگوی متقاضیانی که از این مرز خاکی به عراق وارد می شوند، نیست.  ضمن آنکه امکانات رفاهی لازم نیز حیات ندارد.

یکی از مدیران کاروان ها که پس از ساعت ها معطلی در مرز زرباطیه به کربلا رسیده است، به ایسنا می گوید: با توجه بوسیله درپیش بودن آیین عظیم اربعین که حجم بالای زائران ایرانی را روانه عراق خواهد کرد تمهید عاجل در این زمینه، امری ضروری است.

زرباطیه، شهر مرزی از توابع استان «واسط» در ۱۷۰ کیلومتری جنوب شرقی بغداد و در همسایگی شهر مرزی مهران است. زائرانی که از متد زمینی و مرز مهران به عراق سیر می کنند، با خروج از گذرگاه مرزی مهران، به ایالت زرباطیه دانا می شوند و از آنجا به کربلا و نجف می قضیه.

ستاد اربعین (در وزارت سرزمین) و سازمان حج و زیارت برآورد کرده اند که تو اربعین امسال شاهد سفر سه گانه میلیون زائر ایرانی بوسیله عراق باشیم که بیشتر آن ها از گذرگاه های خاکی بیرون می شوند؛ نقاطی که بارها از دولت عراق خواسته شده است که نسبت بوسیله تجهیز آن ها بویژه برای ربط اربعین اقدام کند.

انتهای پیام