حناچی: شهرداری تهران بخاطر کاهش ترافیک مهرماه تمهیدات اختصاص اندیشیده است

به گزارش شهرنوشت، پیروز حناچی داخل حاشیه همایش بزرگداشت روز جهانی صلح که عصر شنبه سی ام شهریور در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد، با حضور تو جمع خبرنگاران در پاسخ بوسیله این پرسیدن که چگونه می توان ترافیک مهرماه را کم کرد خواه از بین برد، گفت: هفته اول مهربانی ترافیک کمی نخواهیم داشت؛ به صورت طبیعی در ابتدای سال تحصیلی جدید ۳۰ درصد بوسیله ترافیک تهران افزوده می شود که ما باید آن را مدیریت کنیم. در این راستا، تمهیداتی اندیشیده شده است تا با مجوز هیات وزیران و همکاری استانداری تهران ساعات امر داخل دو هفته نخست شناگر شود تا قوم ها خود را با شرایط جدید معادله دهند و درخت سرو های مدارس آغاز به کار کنند.

او با اعتراف این که شهرداری تهران تمهیدات مضاعفی بخاطر محموله و نقل عمومی هم زمان با آغاز سال تحصیلی جدید داخل دید گرفته است، ادامه داد: مترو تو روز اول مهربانی برای دانش آموزان و اقشار آموزشی رایگان است، به هر حال با همکاری بیشتر انسان در استفاده ناچیز از خودروی انحصاری باید مربوط به طبقه کارگر و زحمتکش کنیم که آلودگی و ترافیک کمتری داشته باشیم.

شهردار تهران همچنین گفت: منشا ۸۰ درصد آلودگی هوای تهران خودروهای فسیلی است که ۴۰ درصد آن ناشی از آلودگی خودروهای شخصی است. ما نمی توانیم معجزه کنیم و راهی هم مگر استفاده کمینه از خودروهای شخصی زدودن. ضمن این که بخاطر آغاز سال تحصیلی متاخر تمهیدات حمل و نقلی مضاعفی را تو نظر گرفتیم.

او همچنین به نامه درخواست اصلاح طرح ترافیک نیروی انتظامی اشاره و عنوان کرد: این نامه بوسیله دست من فصیح است و آن را به کارشناسان داده ام . بخش هایی که قابل اجراست را عمل می کنیم و مقدر شدن هایی تیمار که امکان ادا ندارد بوسیله آنها ابلاغ می شود.