ثبت بین المللی خاتم شیراز تا انتها امسال اجرایی می شود

بوسیله گزارش ایسنا، مصیب امیری پنج شنبه ٢٣ خرداد تو آئین روز جهانی صنایع و تجلیل از پیشکسوتان و فعالان این حوزه در شیراز با بیان اینکه صنایع دستی از مملکت های تأثیرگذار در تحقق رونق تولید و شعار سال است، افزود: یکی از برنامه های بنیانی اداره کل میراث استان درون سال جاری، پرداختن به آموزش داخل این حوزه است.

وی با اظهار اینکه پیش بینی شده که تا پایان امسال بسیار از ۳۰۰۰ نفر تو مملکت صنایع دستی آموزش های لازم را فرا گیرند، گفت: احیای دو رشته منسوخ شده صنایع دستی از جمله اقداماتی است که در دستور فرمان استراحت گرفته است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس یکی از اقدامات رادیکال در حوزه صنایع دستی را خلق بازارچه های فصلی دانست و با اعتراف اینکه این بنیانی تا پایان امسال در دستور کار است، از برپایی بزرگترین نمایشگاه صنایع دستی قلمرو ٢٦ آذر در شیراز خبر انصاف.

امیری ادامه داد: ارائه تسهیلات به فعالان این حوزه امسال تیمار در دستور کار قرار خواهد گرفت.

وی خاطرنشان کرد: در سطح استان فارس و دهکده شیراز برخی ساختمانی های تاریخی داخل اختیار ما فراغت دارد که تا فرجام سال کبد ساختمان از مجموع ساختمانی ها، درون اختیار هنرمندان سبب رونق تولید فراغت خواهد گرفت.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس خواستار حمایت از تعاونی های صنایع دستی شد و گفت: تفاهم نامه هایی با مایه های مختلف داخل اذن کار قرار گرفته است.

همتی، مدیرعامل اتحادیه تعاونی های صنایع دستی فارس همچنین درون این کنفرانس با بیان اینکه تا ٢٠ خرداد سال ٩٩ اتفاقات نیکوکاری داخل این حوزه رقم خواهد خورد، خواستار زنهار و تکریم از مستمری بگیران و از کار افتادگان صنایع دستی، خاص بودجه پیش دماغ شده شانس حاصل از درآمدها به بیع کالای صنایع دستی، اعمال بیمه صنعتگران و بخشودگی مقدار افزوده شد.

انتهای پیام